نشست بصیرتی، تخصصی و امنیتی

استان زنجان

نشست بصیرتی، تخصصی و امنیتی

جنگ شناختی و هیبریدی با سخنرانی جناب آقای نجفی راد فرمانده ناحیه مقاومت استان زنجان

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج استان زنجان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد زنجان برگزار نمود؛

نشست بصیرتی، تخصصی و امنیتی 

این نشست با حضور ریاست محترم دانشگاه، مسئول نهاد رهبری و اعضای هیئت علمی و تنی چند از اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان به همت کانون بسیج اساتید و امور دانشجویی دانشگاه آزاد‌، با موضوع جنگ شناختی و هیبریدی با سخنرانی جناب آقای نجفی راد فرمانده ناحیه مقاومت استان زنجان برگزار شد.
در ابتدای جلسه نجفی راد ضمن عرض سلام و تسلیت ایام به معرفی جنگ شناختی به عنوان جدیدترین نوع جنگ دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران، عرصه های جنگ را در تاریخ پنج دوره بیان نمود:
۱_جنگ پیاده.
۲_جنگ دریایی.
۳_جنگ هوایی.
۴_جنگ فضایی(موشکی).
۵_جنگ شناختی و هیبریدی.
وی فرمود که امروز ما از چهار مرحله قبل خارج شده و وارد مرحله پنجم که جنگ شناختی است وارد شده ایم. نمونه این جنگ را نیز در حوادث و اغتشاشات پارسال به وضوح مشاهده کردیم که باورها و عقاید مردم را نشانه رفته است.
درادامه نجفی راد هدف دشمن را دیگر نفت ایران ندانسته و فرمود امروز هدف دشمن اطلاعات داده است که این کار را با ساختن هزاران نرم افزار گوشی رایگان در اختیار عموم گذاشتند و جاسوسی در مورد اینکه باورها و  عقاید اسلامی در ایران چگونه است، انجام میدهند، تا طبق آن برنامه ریزی کنند.

همچنین نجفی راد به کلام رهبری در مورد احسنت گفتند به برنامه ریزی دشمن در اغتشاشات اخیر اشاره کرده و فرمود زیر سوال بردن باورها و عقاید مردم هدف اصلی دشمن میباشد. که این کار را با ساخت فیلم و فضای مجازی پیش میبرند.

در ادامه وی به تعطیلی بازار در اغتشاشات سال پیش و شباهت آن با تعطیل کردن بازار در زمان انقلاب توسط بازاریان اشاره کرده و بیان نمود تعطیل کردن بازار در زمان انقلاب اتفاقی دلی بود و نه از روی اجبار و شکستن شیشه توسط افرادی اراذل و اوباش که دشمن در این مورد تحلیل اشتباهی کرده و شکست خورد.

در ادامه ایشان انواع نفوذ در کشور را دونوع دانسته 
_نفوذ فردی
_نفوذ جریانی
و بیان نمود که متاسفانه در کشور ما نفوذ جریانی در طی چند سال اخیر از طریق فضای مجازی زیاد شده است و تبیین نشدن حقیقت را عامل اغتشاشات اخیر دانست.
در ادامه نجفی راد گوشزد کرد که اولویت مسئولان نظام باید به فکر مردم باشد و عامل سرکوبی اغتشاشات اخیر را 
۱_رهبری
۲_فهم مردم
۳_حرکت درست نیروهای مدافع
برشمرد.
همچنین وی هدف بعدی دشمن را چند قطبی سازی کشور در انتخابات پیش رو دانسته و خاطر نشان کرد باید جلوی نفوذ جریانی گرفته شود و مردم با روحیه مطالبه گری درانتخابات شرکت کنند.

.

در ادامه جلسه آقای نقی لو ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی زنجان ضمن عرض سلام و خیر مقدم و تبریک روز کارمند خدمت حضار، فرمود:
در مورد اغتشاشات پارسال غافلگیر شدیم و امسال باید نظری به خودمان بیاندازیم ببینیم کجای کار اشتباه شده بود.
در ادامه بیان کرد تا به خودمان نیاییم چیزی درست نمیشود.
وی گفت تک تک نماینده های نظام باید کارشان را درست انجام دهند زیرا اگر یکی اشتباه کند، آنرا به کل نظام می چسبانند.

در پایان اساتید حاضر سوالاتی مطرح کردند که دومورد مهم آنها عبارت بودند از:
۱_پیش بینی نجفی راد از شهریور و نقشه دشمن و نقش دانشگاه در آن؟
۲_راهکار برای مقابله با جنگ شناختی چیست؟
نجفی راد در پاسخ هدف دشمن را این بار معیشت مردم دانسته و روش دشمن را پایین آوردن آستانه صبر مردم بیان کرد و باز هم به خیابان آوردن یک سری از جریان نفاق و سلطنت طلب و اراذل اوباش حتی شده به التماس و همچنین ضربه غافلگیرانه دشمن را پیش بینی کرد؛ مثل حمله تروریستی شاهچراغ.
و در جواب سوال دوم نیز تبیین را راهکار مقابله با جنگ شناختی دانست.

.

.
انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.