جلسه پرسش و پاسخ با حضور مصطفی طاهری نماینده محترم استان زنجان و طارم

استان زنجان

جلسه پرسش و پاسخ با حضور مصطفی طاهری نماینده محترم استان زنجان و طارم

با حضور ریاست و جمعی از اساتید دانشگاه زنجان

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج استان زنجان، کانون بسیج اساتید دانشگاه زنجان برگزار نمود؛

جلسه پرسش و پاسخ با حضور مصطفی طاهری نماینده محترم استان زنجان و طارم، جلال بازرگان ریاست محترم دانشگاه زنجان و با حضور اساتید و کارمندان دانشگاه زنجان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه بازرگان ضمن تبریک هفته بسیج به خوشآمدگویی به طاهری و حضار پرداخت و برگزاری چنین جلساتی را برای حل مشکلات استان و کشور ضروری دانست.
در ادامه طاهری نیز ضمن عرض تبریک هفته بسیج ابراز امیدواری کرد که برگزاری چنین جلساتی ادامه دار و در جهت حل مشکلات باشد.
سوال اول این جلسه را خلیل پور درمورد چرایی افزایش سن بازنشستگی در مصوبات مجلس، رسمی نشدن برخی از کارکنان دولت، همچنین کم توجهی به قشر ایثارگر در نهادهای دولتی و کاهش قدرت خرید قشر کارمند و حقوق بگیر دولت پرسید.
طاهری در پاسخ وی دلیل افزایش سن بازنشستگی را ایجاد تعادل بین اعتبار ورودی و خروجی صندوق بازنشستگی بیان نمود و فرمود اگر این کار انجام نشود در آینده صندوق بازنشستگی باید منبع درآمد خود را از طریق منابع اعتباری دیگر مثل نفت و مالیات تامین کند که این یک بحران برای صندوق بازنشستگی است.
طاهری در مورد رسمی نشدن نیروهای قراردادی نیز مشکلی ریشه ای بیان کرد که ۱۸ نوع شغل را شامل می شود که اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان در مورد برخی مصوبات در این مورد باعث کند شدن روند اجرای قوانین در مورد این مساله شده است.
در ادامه کاهش قدرت خرید کامندان دولت نسبت به تورم کشور را نیز مساله ای ریشه ای دانست که از دلایل عمده آن نبود عدالت در برخی نهادها و دادن حقوق های نجومی به کارمندانشان، کمبود منابع درآمدی دولت، نبود شفافیت در برخی قوانین و نبود قوانین صحیح مالیاتی دانست و همچنین در مورد امتیاز به ایثارگران نیز گفت این خواسته ایثارگران نیز کاملا به حق است زیرا در زمان تعرض دشمن به خاک این کشور از جان و مال خود گذشتند و عازم جبهه های جنگ شدند.
در ادامه جلسه رمضانی دلیل عدم سرمایه گذاری در کشور و همچنین دلیل نبود فناوری های نوین در کشور را از آقای طاهری جویا شد.(که دلیل رانت و فساد و مهاجرت نخبگان از کشور شده است.)
طاهری در پاسخ دلیل سرمایه گذاری نکردن بخش خصوصی و حتی سایر کشورها در جمهوری اسلامی ایران را کم بودن نرخ سرمایه گذاری نسبت به استهلاک از سال ۱۳۹۷ به بعد دانست و گفت مجلس اقدامات اساسی در مورد صدور مجوزها، بازار فروش و مالیات انجام داده است تا موجب جذب سرمایه گذار در کشور شود و عدم سرمایه گذاری کشورهای خارجی در کشور را از ایرادات اصلی برجام دانست که دولت کنونی در حال افزایش روابط تجاری با کشورهایی همچون عراق و دیگر همسایه ها می باشد.
در ادامه جعفری ریشه اکثر مشکلات کشور را در دولتی بودن و عدم واگذاری به بخش خصوصی دانست مثل صندوق بازنشستگی یا صنعت خودرو 
و دلیل این کار را از آقای طاهری پرسید:
طاهری در پاسخ دولتی بودن کشور را ریشه در اصل ۴۴ بیان کرد و دلیل این کار را به واگذاری و تجربه بازدهی منفی در این مورد بیان کرد زیرا به نااهل سپرده شده بود مثل شرکت روغن نباتی جهان که تعطیل شد.
و دلیل عدم تمایل بخش خصوصی را درآمد بالای برخی کارها از جمله سود بانکی و خرید ملک، نسبت به سرمایه گذاری دربخش تولیدی و ایجاد کسب وکار ... دانست و راهکار آن را ایجاد فضای کسب و  کار آزاد و ایجاد شفافیت در جامعه دانست.
در ادامه محمد رضا طاهری سوالی درمورد ضعف صنعت خودروسازی و بخشی نگری نماینده ها پرسید:
 که نماینده مردم زنجان و طارم در پاسخ ضعف صنعت خودرو سازی را مشکلی ذاتی ندانست و گفت با مدیریت و وضع قوانین بهتر درمورد خصوصی سازی این صنعت قابل حل می باشد و همچنین در مورد بخشی نگری نماینده ها را نیز گفت طرح های جدیدی در دستور کار قرار دارد و در دست بررسی است.
در ادامه سید محسن موسوی عامل اصلی همه مشکلات را پول دانست و چاپ بی رویه پول را دلیل اصلی پایین آمدن ارزش پول ملی کشور بیان کرد و دلیل آن را از نماینده مجلس پرسید:
طاهری عدم استقلال بانک مرکزی از دولت را دلیل این کار دانست و نبود واحدهای نظارتی و عدم شفافیت را از دلایل چاپ بی رویه پول بیان کرد.
درپایان قاسمی از اساتید دانشکده مهندسی در مورد افزایش ظرفیت دانشگاهها و بالا رفتن تعداد دانشجویان سطح پایین در دانشگاهها(خصوصا گروه فنی مهندسی) را برای آینده کشور مضر دانست و از طاهری راهکار این مشکل را پرسید: طاهری در پاسخ به این سوال هم ایجاد سامانه جامع نیاز و مهارت در کشور بیان کرد که این سامانه به همت افشارچی در شهر زنجان بصورت آزمایشی درحال اجرا می باشد تا رشته ها و ظرفیت های دانشگاه ها نسبت به نیاز نهادها سازماندهی شوند تا اشباع نیروی انسانی در رشته یا گروه خاصی پیش نیاید.
در پایان جلسه طاهری درمورد غزه و مردم مظلوم فلسطین این واقعیت را بیان کرد که رژیم صهیونیستی هیچ دستاوردی از جنگ با حماس بدست نیاورد و حتی نتوانست اسرای خود را از دست حماس آزاد کند و با کشتار دردناک زنان و کودکان بی دفاع فقط ذات واقعی خود را به جهانیان نشان داد که در پایان باعث نابودی این رژیم منحوس از صفحه روزگار خواهد شد.

.


انتهای پیام/ 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.