مصاحبه ریاست دانشگاه پیام نور زنجان

استان زنجان

مصاحبه ریاست دانشگاه پیام نور زنجان

کرمی: دهه فجر به عنوان نماد اراده ملت در جهان شناخته شده است

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان زنجان، مصاحبه ریاست دانشگاه پیام نور زنجان با خبرگزاری موج رسا برگزار گردید؛

رویا کرمی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی موج رسا با بیان اینکه بنا به گزارش پایگاه استنادی ISC در ۲۰ سال اخیر شاهد رشد ۱۷ برابری تولیدات علمی هستیم، به طوری که در سال اول پیروزی انقلاب اسلامی (سال ۱۹۸۰)  ایران در بین کشورهای جهان رتبه ۵۰ را داشته و پس از ۲۰ سال به رتبه ۳۹ ارتقا یافته و در سال‌های اخیر به رتبه ۱۵ رسیده است گفت: این انقلاب بزرگ نماد خودباوری است که طی آن پیشرفت‌‌های بی‌بدیلی در کشور شکل گرفته که یکی از نمونه‌های این پیشرفت میزان و روند صعودی تولید علم است.
وی افزود: دهه مبارک فجر به عنوان نماد اراده ملت عدالت طلب و خاستگاه تبلور ارزش‌های اسلامی و ملی، نمود به ثمر رسیدن ایثار و از جان گذشتگی مردم آزاده ایران زمین است که در برابر خودکامگی، شخص محوری و ذلت پذیری به پا خواسته و انقلاب اسلامی ایران را به سرمنزل مقصود رساندند.
رئیس دانشگاه پیام نور زنجان عنوان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی شکل گرفته بر اساس اراده، غیرت و همت ملت در سایه هدایت رهبری فرهیخته و وارسته است که در حد اعلای خودشکوفایی با  همدلی و همراهی ملت، جهانی را به حیرت واداشت و در برابر استعمارگران پیروزمندانه درخشید‌.
کرمی ابراز کرد: این نظام اسلامی مبتنی بر عدالت خواهی ایجاد فرصت‌های برابر برای همگان را در اولویت خود داشت، و همین امر موجبات فرصت‌هایی چون آموزش برای همه آحاد جامعه در شهر و روستا و حتی برای خانم‌ها و آقایان شده است.
وی گفت: همین فرصت‌های آموزشی سبب ایجاد فرصت‌های شغلی شده که جایگاه بانوان در آن چشمگیر است. در  ایران اسلامی بانوان به عنوان نیمی از جمعیت فعال جامعه نه به فراموشی سپرده شدند و نه استفاده ابزاری از بانوان مجاز شمرده شد، بلکه بانوان در کنار حفظ بنیان خانواده به عنوان اولویت اول، فرصت خدمت در رده‌های مختلف شغلی و حتی مدیریتی را در محیطی ایمن و ارزشی تجربه می‌کنند که از دیگر موهبت‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی است.
رئیس دانشگاه پیام نور زنجان اضافه کرد: اینجانب ضمن گرامیداشت چهل و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و یاد وخاطره امام راحل و شهدای گرانقدر انقلاب این ایام فرخنده را به تمامی مردم شریف ایران، تبریک و تهنیت عرض نموده و امید است که با همدلی و همزبانی همچنان پرتلاش در عرصه علم، فناوری، صنعت، فرهنگ، سلامت و اقتصاد رو به سوی افق‌های روشن حرکت کنیم و با انتخاب افراد با صلاحیت همچنان در مسیر رشد و بالندگی کشور عزیزمان سهیم باشیم.


انتهای پیام/

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.