جبهه علمی فرهنگی و هم اندیشی بسیج اساتید با مدیر کل صدا و سیما

استان زنجان

جبهه علمی فرهنگی و هم اندیشی بسیج اساتید با مدیر کل صدا و سیما

به مناسبت دهه فجر

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان زنجان، دفتر مرکزی بسیج اساتید استان زنجان برگزار نمود؛

جبهه علمی فرهنگی و هم اندیشی بسیج اساتید استان زنجان با مدیرکل(جدید)صدا و سیمای استان زنجان، در سالن جلسات حوزه ریاست مرکز صدا و سیمای استان زنجان و با حضور مدیر کل صداوسیمای استان زنجان آل امین، جانشین سازمان بسیج اساتید استان زنجان، ریاست دانشگاه فنی الغدیر استان زنجان، ریاست دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی استان زنجان، چندین نفر از اساتید و هیات علمی دانشگاه های استان زنجان  و با حضور اصحاب رسانه به مناسبت دهه فجر برگزار گردید.

.


در ابتدای جلسه یوسف اسمعیل پور جانشین سازمان بسیج اساتید استان با عرض سلام و قدردانی از پذیرش دعوت توسط اساتید و مهمانان جلسه و ضمن تبریک ایام دهه مبارک فجر و ماه رجب، انتسات آل امین به مدیر کلی صدا و سیمای استان را تبریک گفته و پس از عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام موسی کاظم(ع) به معرفی تک تک مهمانان حاضر در جلسه  پرداخت و هدف از تشکیل جلسه را تعامل و افزایش روابط بین سازمان بسیج اساتید و صداسیما را برای انجام جهاد تبیین که خواسته مقام معظم رهبری مدظله العالی است، لازم و ضروری دانست.
در ادامه قاسمی ریاست دانشگاه فنی و حرفه ای الغدیر ضمن تبریک ایام و انتساب آل امین و تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) وجود تعامل اساتید با صدا و سیما را امری ضروری دانست و پیشنهاد برگزار جلسه با مدیرکل محترم صداوسیمای استان در دانشگاه فنی و حرفه ای الغدیر برای تعاملات بیشتر و سازنده را داد. وی در ادامه دعوت از تکنسین های ماهر دانشگاه به برنامه های آموزشی صداسیما و برگزاری مسابقات مهارتی و پخش در صدا و سیما در رشته هایی مثل مکانیکی خودرو و ... را برای بالا بردن آگاهی مردم و جذب مخاطب پیشنهاد کرد و همچنین گفت بهتر است در اطلاع رسانی و اخبار دانشگاه ها و موسسات عالی اصل مساوات و عدالت برقرار شود تا حق هیچ دانشگاهی ضایع نگردد.
در ادامه مجید آخوندی مدرس دانشگاه و مشاور دفتر فنی مهندسی کشاورزی کشور و نمایندگی اتاق بازرگانی ضمن عرض سلام و تبریک و تسلیت ایام بالا بردن  کیفیت برنامه های صداوسیمای استان و افزایش برنامه ها برای قشر نوجوان و کودک و مشاهده نتیجه و تاثیر آن در جامعه را رسالت اصلی صداوسیما دانست و افزایش پخش برنامه در مناسبت های ملی را با داشتن خروجی و هدف واقعی در جامعه با مشاوره و راهنمایی گرفتن از اساتید برجسته در همه رشته ها پیشنهاد نمود.
در ادامه شریفی مدیر رسانه و روابط عمومی بسیج اساتید محور قرار دادن جهاد تبیین را برای برخی برنامه های صداوسیمای استان پیشنهاد نمود و برای عملی شدن آن تولید برنامه هایی چون تریبون آزاد دانشجویی، تنوع برنامه های انتخاباتی و استفاده از تولیدات شهرستانی را بیان کرد.
در ادامه احمد موسوی ضمن عرض سلام و تبریک و تسلیت ایام، رسالت صداوسیما را برداشتن باری از روی دوش نظام در عرصه تبیین و آگاه سازی مردم دانست و پخش برنامه هایی چون کافه گفتگو و ... را در این راستا مثمر ثمر دانست.
در ادامه پاک منش ضمن عرض سلام و خسته نباشید، کار صداوسیما را از سختترین کارها در کشور دانست و کار در شبکه استانی را سخت ترین، 
چون دامنه تفکرات مخاطبان زیاد و زمان کم زیرا افراد با گرایشات متفاوت و متضاد مخاطب یک شبکه در شبکه های استانی هستند و در برنامه های انتخاباتی دعوت از همه طیف ها را در جذب مخاطب به صداوسیمای استان بیان کرد.
در ادامه جلسه علی صحبت لو ریاست محترم دانشگاه فرهنگیان شهید بهشتی استان ضمن تبریک ایام و قبول مسؤلیت آل امین، بسیج اساتید را بازوان فکری صداوسیما دانسته و آمادگی بسیج اساتید را جهت هرگونه کمک در حوزه های مختلف از جمله جهاد تبیین و سند تحول بنیادین(که نقشه راه است)بیان کرد و استفاده از افراد متخصص در حوزه های تبیین و روشنگری را پیشنهاد کرد و همچنین ایجاد تعامل بین سه رکن
۱_خانواده
۲_نظام آموزشی
۳_جامعه 
را برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی ضروری دانست.
در ادامه فرشید جعفری عضو هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی حضور در برنامه ها و کمک به صداوسیما را رسالت خود دانسته و استفاده از ظرفیت اساتید را با استفاده از راهکارهای مناسب و تعامل با اساتید برای جذب به صداوسیما بیان کرد و دلیل دوری اساتید از صداوسیمای استان را برخی طرز تفکرها و برداشت های نادرست و بها ندادن به اساتید دانست.
در ادامه سعید رضا بیات به عنوان منتقد صدا و سیمای استان نسبت به پایین آمدن کیفیت برنامه های شبکه استانی اشراق گلایه کرده و همچنین معلوم نبودن زبان رسمی شبکه را از ایرادات آن دانست. در ادامه خانم  رحمانی عضو هیات علمی دانشگاه زنجان که از فعالان عرصه صداوسیما نیز در استان می باشند ضمن تبریک و تسلیت ایام فرمود به دلیل رشد بالای تغییرات باید طرح ها، تحقیقات و نظر سنجی های محلی برای فهمیدن علاقه مخاطبان و سپس تولید محتوا را راه ساز برای افزایش مخاطب در صداو سیمای استان دانستند و با پیشنهاد دعوت از گروه های روایتگری تاریخ که در جشن انقلاب مدرسه ای در سطح شهر مشاهده کرده بود سخنان خودرا پایان داد.
در ادامه بهزاد معین عضو هیات علمی گروه عمران دانشگاه زنجان از برخی دوگانگی های موجود در صداوسیما در ایام انتخابات و بعد از آن انتقاد کرده و تشکیل کمیته علمی را راه ساز حل مشکلات و افزایش مخاطب صداو سیما دانست و همچنین پیشنهاد تولید مستند ها و فیلم های تاریخی استانی از شخصیت ها و شهدای برجسته استان را بیان نمود.


انتهای پیام/ 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.