ملت هوشمند و فداکار ایران پشت سر رهبری ایستاده است

استان زنجان

ملت هوشمند و فداکار ایران پشت سر رهبری ایستاده است

مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه ساعت 9:30 امروز در مکان سالن مطهری-ساختمان سهروردی_ دانشگاه آزاد اسلامی زنجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان زنجان،مراسم گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه صبح امروز با حضور  جمعی از مقامات استانی،فرماندهان نظامی و انتظامی،اساتید برتر دانشگاهی،رؤسای دانشگاه ها، و....با سخنرانی ارزنده امیر سرتیپ پوردستان(رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران) برگزار شد.

 

در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ پوردستان تصریح کرد:امروز هر کسی که مردم را بدبین و ناامید کند، مستقیم و یا غیر مستقیم کار ضد انقلابی انجام می‌دهد چون ضد انقلاب به نفوذی‌های خود دستور داده در جهت ناراضی تراشی اقدام کنند. ر سرتیپ احمدرضا پوردستان روز دوشنبه در نشست تخصصی حماسه بصیرت در دانشگاه آزاد واحد زنجان افزود: امروز با تهدیدات هیبریدی و ترکیبی از سوی دشمن مواجه هستیم که از حالت تهدید هم خارج شده و به شکل جنگ ترکیبی در آمده است.

 

وی ادامه داد: امروز با چهره تازه ای از تهدیدات مواجه هستیم، تهدیداتی که از نظر نوع و شکل و اندازه با گذشته فرق دارند و وظیفه داریم متناسب با تهدید، ظرفیت های دفاعی لازم را ایجاد کنیم.

 

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش گفت: آمریکایی ها در سال های اخیر تحلیل های زیادی روی جنگ اول و دوم خلیج فارس، جنگ افعانستان، جنگ کره، جنگ کوبا و جنگ ویتنام انجام دادند و به این نتیجه رسیدند که باید جنگ فرسایشی را از دستور کار خودشان خارج کنند و به جای آن در کوتاه ترین زمان کشور هدف را بگیرند، به همین خاطر دکترین عملیات قاطع و سریع را تعریف کردند.

 

امیر پوردستان افزود: راهبرد این دکترین این است که از همه مولفه های قدرت بهره بگیرند و در راستای آن از جنگ اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و عملیات روانی استفاده کنند، از این رو آمریکا امروز یک جبهه این چنینی در مقابل ما باز کرده و ما در همه این عرصه ها درگیر هستیم.

 

وی با بیان اینکه یکی از حوزه هایی که ایران با آمریکا سخت درگیر است، حوزه اقتصادی است، اظهار داشت: آمریکا از همان اوایل انقلاب، کشور ما را تحریم کرد و تمامی کریدورهای اقتصادی و بازرگانی را به روی کشور ما بست. امیر پوردستان ادامه داد: با این وجود مقاومت های مردم سبب شد تا تحریم نتواند بر کشور اثرگذار باشد، در زمان ریاست جمهوری اوباما آمدند با شناسایی ظرفیت های اقتصادی و راه های تنفس اقتصاد ایران، دایره حلقه های تحریم را تنگ تر کردند و اسمش را تحریم اقتصادی فلج کننده گذاشتند.

 

وی افزود: در زمان ترامپ هم چون دیدند باز اقتصاد ایران رونق دارد، بررسی های دیگری کردند تا راه های باقیمانده تنفس اقتصادی را شناسایی کنند و متاسفانه از داخل هم یک سری آلارم هایی فرستاده شد که فلان صرافی در فلان کشور و فلان شرکت در فلان کشور برای جمهوری اسلامی کار می کند و آمریکایی ها هم آمدند تمامی مسیرها و راه ها را بستند و اسمش را مادر تحریم ها گذاشتند. امیر پوردستان گفت: همچنین آمریکایی ها جنگ ارزی را طراحی کردند و قبلا آن را در مورد مالزی اجرایی کردند و یک شبه اقتصاد مالزی را زمین زدند. وی ادامه داد: آمریکایی ها با جنگ ارزی بنا داشتند پایه دلار را به ۱۰۰هزار تومان و ۱۲۰ هزار تومان برسانند و اگر تدابیر و هدایت های رهبر معظم انقلاب در خصوص راهبرد اقتصاد مقاومتی نبود، قطعا وضعیت اقتصاد به هم ریخته تر می شد. رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش با بیان اینکه یکی دیگر از عرصه هایی که آمریکا روی آن سرمایه گذاری کرده، جنگ فرهنگی و رسانه ای است، گفت: هدف آمریکایی ها در این جنگ، آینده سازی است و علاوه بر این از طریق شبکه های مجازی نیز جنگ ادراکی و شناختی را هم پیاده می کنند. وی با بیان اینکه دشمن هیچ کاری را بدون مطالعه انجام نمی دهد، اظهار داشت: سرمایه گذاری دشمن روی فتنه انگیزی است و برای این منظور هم کار سنگین مطالعاتی انجام می شود، سال ۸۸ با همین ابزار ایجاد فتنه کردند و خواستند طرح انقلاب های رنگی و مخملی را در کشور پیاده کنند اما هدایت های رهبر معظم انقلاب و حضور گسترده ملت وفادار و پا در رکاب، آب سردی بر آتش فتنه شد. امیر پوردستان گفت: آمریکایی ها از طریق منافقین یک سری نفرات شناسایی کردند و این افراد را برای آمورش نظامی به اسراییل بردند، این افراد آمدند ایران و نفراتی را استخدام کردند و سلاح ها و تجهیزات وارد کشور شد، در کنار این اقدامات کار رسانه ای از طریق رسانه های خارجی شروع شد و نفوذی های داخل هم شروع به بدبین کردن مردم کردند و این موضوع بنزین بهانه ای شد تا ضد انقلاب حرکت هایش را شروع کند.

 

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش تصریح کرد: دشمنان بنا داشتند این جرقه به شعله تبدیل و فراگیر شود و نیروهای انتظامی و نظامی درگیر مقابله با ضد انقلاب داخلی شوند تا فضا آماده شود رژیم صهیونیستی با همکاری آمریکا تاسیسات صلح آمیز هسته ای کشور را بمباران کند و در ادامه با به کارگیری عناصر داعشی فعال در کشورهای همسایه ایران و گسترش درگیری ها یک جنگ داخلی تمام عیار راه بیفتد و زمینه برای تجزیه ایران فراهم شود. وی ادامه داد: این خوابی بود که دشمن در ایجاد فتنه دیده بود اما ضد انقلاب غافل از این است که این کشور فرزند امیرالمومنین را بالای سر خود دارد و ایشان هم مثل پدر بزرگوارشان می توانند چشم فتنه را دربیاورند. امیر پوردستان خاطرنشان کرد: دشمن در یک حرکت برنامه ریزی شده قصد دارد به ستون اصلی خیمه انقلاب اسلامی یعنی ولایت و رهبری هم حمله کند، از بیرون از طرق رسانه ها و از داخل توسط عوامل نفوذی این برنامه را دنبال می کند، اما دشمن نمی داند که ملت هوشمند و فداکار ایران پشت سر رهبری ایستاده است.

 

رییس مرکز مطالعات راهبردی ارتش در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه حفظ و ارتقای آمادگی های عملیاتی و رصد مداوم تهدیدات ۲ وظیفه عمده نیروهای مسلح است، گفت: آمادگی ما در برابر دشمن بازدارندگی ایجاد کند و در این زمنیه  تجهیزات ایران، اکنون در لبه دانش روز و متناسب با نیازها است. وی با بیان اینکه امروز فاصله بین ایده و محصول در صنایع دفاعی خیلی کوتاه شده است، تصریح کرد: سامانه سوم خرداد و سرنگون کردن پهپاد رادار گریز آمریکایی بخشی از توانایی ها بود که بازدارندگی ایجاد کرد. وی با بیان اینکه همه حرکت ها در داخل مرزها، منطقه و خارج از منطقه رصد می شود، افزود: این رصدها توسط نیروهای اطلاعاتی تحلیل می شوند و متناسب با تحرکات، اقدام ها تعریف می شود. امیر پوردستان به رزمایش سه گانه ایران، روسیه و چین اشاره کرد و ادامه داد: این رزمایش نشانه افول قدرت آمریکا است.

 

در ادامه این نشست دکتر ویلیانی مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد ابهر و رئیس اندیشکده صنایع  تبدیلی و بسته بندی محصولات کشاورزی به توضیحاتی در خصوص اندیشکده  پرداختند و تفاهم نامه همکاری فی ما بین سازمان بسیج اساتید استان زنجان و مرکز تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران منعقد گردید.

 

در پایان حضار با حضور در مزارشهدای گمنام این دانشگاه ضمن قرائت فاتحه و تجدید میثاق با رهبر انقلاب بر ادامه راه شهیدان تأکید کردند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.